Audiobook o Wielkim Różowym Hipciu?

Audiobook o Wielkim Różowym Hipciu?

Audiobook kontra książka, a może razem?

Pierwotnie nie chciałam nagrywać audiobooka Przygód Wielkiego Różowego Hipcia gdyż jest to książka do wspólnego czytania z dorosłym otwierająca rozmowę na różne ważne tematy. Obawiałam się, że zamiast wspólnie przeżyć i omówić jakiś temat, rodzic puści tylko dziecku płytę i pójdzie pobuszować w internecie czy coś. Jednakże gdy zrozumiałam jak trudno płynnie przeczytać dyslektycznej mamie czy tacie bajeczkę dziecku, odkryłam, że przecież można jej wspólnie wysłuchać a potem porozmawiać.

Dysleksja to zjawisko i wyzwanie a nie ograniczenie…

Dysleksja to zjawisko, które dotyczy wielu dorosłych osób, bo oczywiście z dziecka z dysleksją wyrasta rodzić z dysleksją. W szkole trudności z czytaniem i pisaniem są „wybaczane” a dzieci są na szczęście wspierane różnymi metodami przez mądrych nauczycieli, natomiast dorosły dyslektyk często nie ma wsparcia i czasem zamyka się w sobie. Co ciekawe bardzo kreatywni ludzie o wysokim poziomie inteligencji często są dyslektykami.Sama znam wiele takich osób z sukcesami międzynarodowymi:) Niektórzy z nich to pisarze, uznani copywriterzy itp. Trzeba tylko odkryć swoje mocne strony i na nich budować oraz korzystać ze wspierających narzędzi i talentów innych ludzi.

Jak pomóc rodzicowi, który sam słabo czyta ?

Na szczęście są audiobooki, które pozwalają kochającym rodzicom przeżywać wraz z dziećmi przygody i nowe emocje wkraczając do świata wyobraźni także przez wspólne słuchanie książek.

Komu jeszcze przyda się audiobook?

Cóż, wśród moich znajomych są osoby niedowidzące mające dzieci i gdy podczas ostatniego spotkania rozmawialiśmy o mojej książce mama Natalki spytała czy będzie audiobook bo mała by oglądała obrazki i śledziła tekst ( bo już trochę umie czytać) i mogłyby razem posłuchać i porozmawiać o przygodach Hipcia. Przyznała, że nawet jak książka ma bardzo duże litery to jej trudno czytać bo w zasadzie widzi tylko na jedno oko i to słabo. Oczywiście się wzruszyłam gdy powiedziałam, że to zrobię a Natalka od razu mnie przytuliła:)

Nagramy Przygody Wielkiego Różowego Hipcia:) Wierzę, że będzie to wsparcie dla wszystkich osób, którym czytanie sprawia trudność, a z przyjemnością wraz z pociechą wysłuchają opowiadań by móc otworzyć i poznać myśli dziecka. Pewnie niektóre babcie czy dziadkowie też się ucieszą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pole z * są wymagane