W czym kotwica może pomóc tobie i twojemu dziecku?

W czym kotwica może pomóc tobie i twojemu dziecku?

Zaskoczyła cię kiedyś jakaś sytuacja? Niestety w kalendarzu nie wyskakuje przypominacz w stylu „jutro wydarzy się to i to. Poczytaj dziś bo będzie to trudne a twojemu dziecku będzie smutno….zostało 14 godzin do…..”
Cóż, życie…W stan niebywałej umysłowej gotowości, ocierającej o zakłopotanie, mogą wprowadzić nas już nawet niewinne pytania dzieci w stylu „czemu ta pani co obcina mi włosy wygląda jak fasolka?” lub z tych ambitniejszych „czym żywią się anioły?” (te są autorstwa mojego syna). A co zrobić z sytuacjami z serii tych, które to innym mogłyby się przydarzyć ale pewnie mnie nie dotyczą? Hm…wtedy przydają się tzw „kotwice”. Nie, nie, nie wyrywajcie ze statków i nie zamawiajcie ich na necie. Chodzi o punkty odniesienia do różnych sytuacji np z bajek, filmów, książek, opowiadań. Pewnie w życiu nie raz korzystacie z historii i doświadczeń innych osób by jakoś „ogarnąć” nietypową sytuację. Zatem chciałabym Wam drodzy Rodzice przez duże R i opiekunowie przez dużo O podrzucić, w książce „Przygody Wielkiego Różowego Hipcia” ,kilka hipciowych kotwic, do których może kiedyś się odwołacie.
Czego będą dotyczyć KOTWICE? Otóż: Akceptacja siebie lub inności kolegi, lęki i różne problemy, nadchodzący „Armagedon” czyli rodzeństwo w brzuchu mamy, odejście bliskiej osoby, wsparcie przyjaciół i inne. W kolejnej części będzie jeszcze o pierwszym dniu w szkole, rozstaniu rodziców, bezpieczeństwie itp.
Warto nosić różne „kotwice” w sercu bo wtedy nam rodzicom łatwiej i lepiej udaje się wspierać dziecko. Zachęcam do ich kolekcjonowania ze wszystkich możliwych źródeł 😉 i nie musisz mieć do tego dodatkowego pomieszczenia w domu 😉 Jeśli uważasz, że innym zaprzyjaźnionym rodzicom też przydadzą się dodatkowe pomysły i wsparcie to zachęć do polubienia strony o Hipciu:) Będzie nam miło:) znaczy mi Nataszy i Hipciowi;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pole z * są wymagane